Dřevostvba - pro jaký typ vytápění se rozhodnout?

Rubriky:

Reklama
PV Petr Vareš @petr.vares před 13 roky05.10.2010 23:25:00
Dřevostvba - pro jaký typ vytápění se rozhodnout?

Dobrý den všem,
možná co příspěvek, to jiný názor. Potřeboval bych se rozhodnout pro vhodný typ vytápění dřevostavby (přiznám se, že v tuto chvíli nevím přesné ztráty, dodavatel uvádí nízkoenergetický dům) cca 75m2. V současně obývané dřevostavbě doporučovala stavební firma přímotopy, z důvodu problémů se sítí bylo nakonec použito teplovodní podlahové vytápění s kondenzačním kotlem a externím zásobníkem TUV 160l. Investiční náklady byly samozřejmě větší, s komfortem podlahového vytápění jsem spokojen a roční spotřeba včetně ohřevu TUV při celkem neekonomickém vytápění na poměrně velkou teplotu (někdy je i okruh koupelny v provozu celý rok) se pohybuje kolem 1100-1400 m3 plynu, což je finančně celkem přijatelné. To se bohužel už nedá říci o spotřebě el. energie - ročně už platím 26tis Kč (měs +- 500kWh) Na elektriku mimo vaření jsou běžné domácí spotřebiče, 2 chladničky, sem tam nějaké zdroje v EZS, dom. videotelefonu, acces pointu na internet, čerpadla filtrace zahr. jezírka apod, takže ta spotřeba se nahledá a skoro mi už přijde neúnosná :-) Z rodinných důvodů jsem nucen řešit otázku bydlení a opět uvažuji o dřevostavbě. Na pozemku jsou veškeré sítě, primárně jsem opět uvažoval o plynu, ale jelikož šetřím každou korunu, teplovodní plyn. vytápění je poměrně větší investice než standardně dodávané el. podlahové topení a v konečném důsledku může sazba D45 20 hodin v nízkém tarifu znamenat úsporu a celkové náklady na el. energii mohou být nižší než součet el. energie + plynu. Jaký je váš názor na toto řešení, dá se něco kvalifikovaně poradit, popř. spočítat ? Co vyjde nejvýhodněji ? Prosím mimo různých tepelných čerpadel, rozpočet na dům je opravdu velmi skromný. Uvažovali byste též o možnosti variability zdroje a el. podlahové topení nahradili teplovodním s tím, že jednou je možný třeba přechod na plyn nebo je to úplná blbost ? Moc děkuji za vaše kvalifikované názory

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

57 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.