Navrh izolacie a tepelne straty

Reklama
PP Pepa Pepa @pepa.pepa před 13 roky20.10.2010 19:01:00
Navrh izolacie a tepelne straty

Dobry den, pravdepodobne sa znovu opytam to co sa tu uz velakrat diskutovalo. Kupil som od znameho dvojpodlazny dom z Ytong 375. Teda skor hrubu stavbu. Viem, ze to nie je idealny stavebny material na zateplenie, ale co narobim, myslim, ze cena bola velmi dobra.

Kazdopadne je teraz otazne ako pokracovat dalej. V projekte mam napisany 5cm eps na fasadu aj 5cm do podlahy. Strop ma byt zatepleny 20cm izolaciou medzi tramami. Strecha je nizka, nebude obytna a izby horneho podlazia maju rovne steny.

Z toho co som sa tu docital mi vychadza, ze bude rozumnejsie nedat na fasadu ziadnu izolaciu. A ak dat, tak najmenej 15cm eps. Otazkou je ako to zladit s ostatnou izolaciou. Podla mojich prepoctov mi to vychadza, ze do podlahy by som vedel zmestit az 12cm izolacie + dalsich 6cm by bolo podlahove vykurovanie. Strop by sa mohol posilnit este 8cm izolaciou medzi sadrokartonom a drevenymi tramami, takze dokopy by to bolo 28cm mineralnej vlny. Na okna som sa dal ukecat rehau geneo a 3skla Ug=0.6.

Pokusil som sa o vypocet TZ. Rozmery stavby 9.7x8.7m, plocha okien asi 30m2, plocha fasady bez okien 200m2.
R fasady = 7
R podlahy = 4
R okien = 1.25
R stropu = 7.5
Vysledne TZ pri 22C vnutri a -12C vonku mi vychadzaju 4.5kW.

Co si o tom myslite, je to spravne ? Ma tato konstrukcia zmysel ? Co je zle, co by som mal zmenit ? Bude to mat nejaku navratnost ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

214 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.