Fascinující vyúčtování

Rubriky:

Reklama
MS Michal Smahel @michal.smahel před 13 roky18.11.2010 16:51:00
Fascinující vyúčtování

Dobrý den,
letos v lednu jsem obdržel své "PRVNÍ" vyúčtování za rok 2009 ve vojenském prostoru Libavá a musím říct, že to byla docela pecka. Byl mi naúčtován nedoplatek na topení cca 19000Kč. Musím podotknout, že odebíráme teplo z centrální kotelny na LTO. K mému úžasa jsem nebyl sám ale komplet menší sídliště čítající 9 panelových domů s 11 bytovými jednotkami na dům. Nedoplatky jednotlivých rodin byly v rozmezí 11000-35000Kč. Sídliště není komplet obydlené, tak jsem si říkal, že asi doplácíme na prázdné byty ale ty jsou prý nastaveny na temperační teplotu, tudíž žádnou spotřebu nemají. To by zase ale na druhou stranu znamenalo, že jsou ohřívány teplem sálajícím z obydlených bytů čímž automaticky musí stoupnout spotřeba těchto bytů. To vše by mělo být nějak zohledněno či ne???
V podstatě už nevím co si počnout. Náš problém prý i řešila energetická inspekce, na její závěr stále čekám. Jelikož to byl můj první rok ve zdejším bytě, nemohu srovnávat s lety předešlými. Avšak při diskuzi se zdejšími usedlíky jsem zjistil, že takové nedoplatky zde byly poprvé. Navíc zde byly v roce 2008 namontovány plast. okna a koncem roku 2009 bylo sídliště komplet zatepleno. Z toho všeho mi vychází, že spotřeba tepla v roce 2009 by měla být nižší než v roce 2008!!! Měl jsem možnost nahlédnout do vyúčtování za rok 2008 a 2009 bytu 2+1. Za rok 2008 byla spotřeba tepla na zúčtovací jednotce 424.000GJ a cena za GJ 553.06Kč. Za rok 2009 byla spotřeba 574.230GJ a cena za GJ 572.37. Nevím jestli to je normální ale připadá mi nárust spotřeby tepla jako velmi, velmi velký!!! U ceny nevím. Chtěl bych Vás poprosit o jakoukoli radu na co se zaměřit, co si zjistit, co si nechat doložit atd.. Mockrát děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

49 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.