Větrání Atrea - jsem zklamán

Reklama
MC Maxim Cihlář @maxim.cihlar před 13 roky22.12.2010 12:29:00
Větrání Atrea - jsem zklamán

Před zahájením stavby domu jsem se v diskusích zde a na jiných webech dočetl, že větrání s rekuperací u zateplených domů je skoro nutnost, že budu mít doma čistý vzduch, nebudou se mi rosit okna a ještě ušetřím za topení. Nechal jsem si tedy zpracovat projekt a při stavbě domu jsem vzduchotechniku dle projektu a montážních návodů namontoval. Celé to stálo přes 100tis, nyní po roce a půl provozu shledávám že to není zas takový zázrak. Co mě trápí:
1. Při vaření jede vzduchotechnika na plný výkon (330m3/h) sání v kuchyni je hodně otevřené, stejně se mi ale pachy z kuchyně šíří do obýváku, následně po schodech až do podkrovních pokojů. Pokud se smaží něco na pánvi je to pak v domě cítit až do druhého dne. Nevím kde je chyba proto přidávám scháma potrubí z projektu, možná to není chyba ale normální stav.
2. WC se mi taky neodvětrá ani za 7min. plného výkonu.
3. Jsem citlivý na zimu u podlahy a když běží větrání v mrazech tak mám u podahy 20st, topíme ale na 23st. tak je ten chlad na nohy cítit, dohřev vzduchu který spíná cca 1x za 6min. ten vzduch nedohřeje. Očekával jsem něco trochu jiného.
4. když vlezu do domu, v zádveří mě praští do nosu takový divný pach a to se říkalo že domy s větráním nejsou cítit.

Ještě dodám že nemáme podlahové topení a mimo vaření a použití WC jede jednotka na nejnižší výkon, tedy 50m3/h. Nemáme zemní registr.
Jako pozitivní vidím fakt, že se nerosí okna, ale to bude i tím že máme trojskla. A tím že neotvíráme okna, nemáme problém se hmyzem. A pravděpodobně i méně protopíme, když nevětráme v topné sezoně okny.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

88 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.