Stavba domu z unimobuňek

Rubriky:

Reklama
TL Tomáš Laurin @tomas.laurin před 13 roky03.01.2011 23:34:00
Stavba domu z unimobuňek

Dobrý den,
rozhodl jsem se pro stavbu malého (60-72m2) domu.
Stavbu bych prováděl vzhledem k financím naprosto sám (pokud neberu pomoc nějakých kamarádů (klempíř, elektrikář atd) tj. ne s pomocí žádné firmy. Na postavení nepospíchám, takže když tím strávim nějaký ten "rok" po odpoledních a víkendech, mě vadit nebude a aspoň se nebudu nudit :-)

Jako ideální vzhledem k ceně základní konstrukce bych zvolil unimo buňky (jejich kostru). 4-5ks.
Vzhledem k budicímu vytápění bych se chtěl dostat co nejvíc k NED, což by neměl být relativně problém ohledně izolace běžných prostor, ale ať jsem vyčetl, už hromadu návodů na zateplení, nikde jsem se nedočetl nic o kovové konstrukci a a jak zabezpečit její izolaci a předejít TM.
Vzhledem k velikosti buňek je nutné aby ocelová konstrukce byla co nejvíce na vnitřní stěně, což není problém dosáhnout u stěn a stropu, tam se dostanu s konstrukcí klidně až dovnitř, ale problém je s podlahou, která se od spodu dost špatně izoluje, tak aby izolant byl pod konstrukcí.
A pokud bych podlahu izoloval zevnitř obávám se velkého prostydnutí konstrukce a tím velkých TM u vnitřních stěn, hlavně dole v rozích.

Pokud to postavim na patky, tak mě nenapadá nic, jak to odizolovat aby nebyla spodní číst konstrukce ve styku s venkovním prostředím.

Jak toto vyřešit aby byla konstrukce odizolovaná tak, že po ní nepoleze mráz, až do obýváku?
Díky za všechny postřehy...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

33 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.