ČOV nebo 3komorový septik se zemním filtrem?

Reklama
JJ Jarda Jindra @jarda.jindra před 13 roky17.02.2011 18:36:00
ČOV nebo 3komorový septik se zemním filtrem?

Zdravím, stojím nyní před rozhodnutím, jakým způsobem čistit odpadní vody z novostavby RD (4 osoby). V obci není kanalizace a navíc dle hydro.posudku nám není umožněno přímé vsakování. Z těchto důvodů jsem chtěl odpady řešit domovní ČOV a jímkou na přečištěnou vodu pro zálivku. Získali jsme na tento způsobi i povolení. Když jsem ale zjistil, že s obsluhou ČOV to není tak jednoduché, tak jsem začal hledat jiné řešení. Alternativou je podle mě 3 komorový septik a zemní pískový filtr plus samozřejmě opět jímka na přečištěnou vodu. Hlavní výhodu vydím v relativně bezúdržbovém provozu a úspoře el. energie. Máte s tímto řešením někdo zkušenosti? Bude výstupní voda dosahovat stejné "čistoty" jako z ČOV? Díky za Vaše názory a zkušenosti. Jarda Jindra

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

54 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.