Jak provést nastavení domácí vodárny /tlak. spínače/?

Reklama
MJ Marek Janů @marek.janu před 13 roky05.06.2011 00:17:00
Jak provést nastavení domácí vodárny /tlak. spínače/?

Dobrý den,
mám v objektu (chata) s vlastní vrtanou studní hlubokou cca 25m, voda ve výšce cca 7m od terénu použito následující vybavení:

ponorné čerpadlo UNIQUA AQUA T80-36
tlaková nádoba s vakem DUKLA TRUTNOV 50litrů
tlakový spínač TSA3 M
a barometr

Výrobce tlakové nádoby udává, že tlak vzduchu v ní má z výroby být 2 bar. Prosím poraďte mi, jak mám provést nastavení, aby vše optimálně fungovalo. Konkrétně mi jde o tři věci a) tlak vzduchu v tlakové nádobě b) spodní (spouštěcí tlak) spínače c) tlaková diference.

Jak mám postupovat?

Výrobce tlakové nádoby doporučuje maximální tlakové rozpětí tlaků do 3,5 barů. V současné době nemám systém zprovozněn (v nádrži není voda). Na více místech jsem četl něco o hodnotě 0,2 barů. Prosím popište mi přesný postup co kdy udělat.
Předem velice děkuji. Na tlakovém spínači mám nyní nastaveny nějaké náhodné hodnoty. Ještě by mne také prosím zajímalo, kolik litrů vody by se mělo u takto velké tlakové nádoby nechat upustit mezi jednotlivými zapnutími čerpadla, předpokládám, že to bude asi výrazně méně než oněch 50 litrů.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

38 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.