Vyplatí se rekuperace?

Rubriky:

Reklama
PB Petr Benetka @petr.benetka před 12 roky16.11.2011 07:42:00
Vyplatí se rekuperace?

Snažil jsem se získat co nejvíc informací na toto téma, ale čím víc jich mám, tím větší v tom mám zmatek... Totiž: Máme starý rekonstruovaný dům. Jenže, jak už to bývá. čím víc rekonstrukce pokračuje stran teplené izolace, tím větší problém nastává s vlhkostí... Varianty co s tím by byly, ale která je nejlepší? 1) Klasický ventilátor v koupelně, který je tam teď, řídit vlhkostním čidlem. Tím však vyřeším maximálně koupelnu, navíc to teplo "vyhání" ven. 2) Lokální ventilátor s rekuperací. Teoreticky by šel dát i do kuchyně. Řeší pouze danou místnost, navíc (aspoň co jsem zjistil) musí běžet prakticky nonstop. Sice neutíká tolik tepla jako v prvním případě, nicméně zase zároveň pouští chladný (dle účinnosti) vzduch dovnitř. 3) Odvlhčovač. Funguje to, ale žere to, dělá to kravál a vůbec. 4) Centrální rekuperace (malá jednotka HR100). Čistě papírově by to vypadalo jako nejlepší řešení, ale nejdražší s nutností stavebních zásahů. Ale - musí, nebo nemusí to běžet pořád? Co se stane, když se vypne? Jak se to bude chovat při puštěné digestoři? A hlavně: Odstraní to problém s vlhkostí, nebo je to blbost?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.