Chyba E164 na kotli Baxi

Reklama
MP Miloš Prokop @milos.prokop před 12 roky18.12.2011 17:22:00
Chyba E164 na kotli Baxi

Dobry den,
od roku 2008 mam v dvoupatrovem rodinnem dome nainstalovany kondenzacni kotel Baxi Prime Storage HT 240. Po celou dobu bezel bez problemu. Tento rok mi byl vymenen jeden radiator a o nekolik metru prodlouzeny trubky. Od zacatku teto zimy se kotel stale dostava do chyboveho stavu E164, ktery znamena "Nizky tlak v TO". Nekolikrat jsem nasel ve filtru na zpatecce lupinky vodniho kamene o velikosti nekolika mm. Nyni se uz zadny kamen nezachytava, presto nekolikrat denne nastava chyba: bezi cerpadlo v topnem okruhu, zapali se plamen a hori nekolik desitek sekund, pote zhasne, teplota TO behem 2 minut klesne ze 45 stupnu na cca 30, pusti se ventilator, asi v tomto okamziku se vypne i cerpadlo a naskoci zminovana chyba. Je nutne kotel nekolikrat resetovat a pak zase bezi nekolik hodin.

Uz jsem zde mel dva servisni techniky. Vymenili membranu diferencialniho tlakoveho spinace, vymenili vadnou externi expanzni nadrz. Vnitrni exp.nadrz byla natlakovana na 0.7 atm a externi na 1.2.

Chybu nedokazu ani nasimulovat. Kdyz odpojim tlakovy spinac, kotel sice nahlasi chybu E164, ale nezapne se ventilator a cerpadlo jede dal...

Muzete mi prosim poradit, jak to opravit? Kde by mohl byt problem? Doporucte mi prosim zkuseneho technika z Brna a okoli.

Dekuji za odpoved.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

80 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.