Krbovými kamny ohříváme jen vodu v el. bojleru

Rubriky:

Reklama
DV Dalibor Vltavský @dalibor.vltavsky před 12 roky26.12.2011 00:03:00
Krbovými kamny ohříváme jen vodu v el. bojleru

Dobrý den, po prostudování příspěvku a poradny, nevím kam tento příspěvek zařadit. Po selské úvaze jsem zvolil tuto rubriku.

Takže. Topení v novém bytě budeme realizovat infra- panely. Jedny kachlové kamna chci nahradit krbovými kamny s výměníkem. Výměník použít v topné sezóně (dle potřeby) k zpříjemnění večerů, a chci využít teplo z kamen k ohřevu teplé vody v bojleru. Zhruba vím jaký druh bojleru zvolit. Jaké propriety k chodu to už si nejsem jistý. Nevím ale, jak využít nebo zneužít, či předejít k přehřátí výměníku, když bude voda v bojleru nahřátá na max. teplotu. Rád bych se vyhnul oběhovému čerpadlu.

Plánuji v kamnech topit pouze k večeru, na zpříjemnění večerů a v případě chladných dnů a volna všech z rodiny (prázdniny, volna, nemoci) i v tomto období. Nechci to jako primární zdroj teplé vody. Jen chci využít teplo k ohřevu, které bych stejně pustil pánubohu do oken při posezení u krbových kamen. Myslím si, že tuto problematiku začne využívat, čím dal více lidí. Je mi jasné, že mnoho z vás mne odkáže na odbornou firmu. Odpověď je, že si spoustu věcí udělám sám, jen revize, razítka, kontroly atd. si zaplatím sám.

Děkuji za jakékoliv názory, příspěvky, komentáře. A HLAVNĚ - Teplu zdar!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.