Zhasínání kotle Viadrus G23

Rubriky:

Reklama
DR Daniel Rucký @daniel.rucky před 12 roky28.02.2012 17:30:00
Zhasínání kotle Viadrus G23

Dobrý den,

máme doma kotel +- z roku 1987, ale leží, běží a vypadá stále skvěle, tak vesele topíme. Tuto sezónu však nastal problém se zhasínáním kotle, přičemž se musel opětovně zapalovat hořáček. Myslel jsem, že pomůže vyčištění, tak jsem hořáky rozebral, kotel povysával, vyčistil, koupil nový termočlánek, ten vyměnil, ale pořád stejný problém.

Abych více přiblížil problém, tak cca po 15s po zhasnutí kotle vycvakne pojistka a zhasne hořáček. Termočlánek dodává pořád stejné napětí, takže v něm bych problém neviděl.

Tady v tomto vláknu - https://forum.tzb-info.cz/108255-zhasina… se již řešilo něco podobného, ale jak jsem již zmiňoval, tak termočlánek je OK, podtlak nevzniká (po zhasnutí kotle je cca 15s hořáček v provozu), takže jediné co by mohlo problém způsobovat je snad havarijní termostat? Snad bych ho zvládl vyměnit, ale pro jistotu nemáte nějaký tip na to, jak poznám, jestli to dělá právě termostat?

Děkuji za odpovědi

...kdyby se to někomu hodilo, tak tady je na kotel návod: www.viadrus.cz/web/document/cms_library/…

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.