Jak vyrovnat trámovou podlahu v kuchyni?

Reklama
RS Roman Sajfert @roman.sajfert743 před 12 roky17.03.2012 17:31:00
Jak vyrovnat trámovou podlahu v kuchyni?

V cca 100 let starém RD renovuji kuchyň (2x4m) a potřeboval bych aby nová podlaha byla pokud možno rovná.
Podlaha je trámová, trámy na výšku cca 20cm, na šířku 16-20cm, jak který, vzdálené od sebe 60-80cm, opět jak který, vypadají zdravě. Na dvou, ze tří trámů jsou z vrchu přibité fošny, asi kvůli vyrovnání?
Na trámech jsou přibitá prkna tl. 3cm, místy prošlapaná až o 1cm, zespodu vypadají zdravě.
Na trámech jsou z boku přibité hranoly, na kterých jsou mezi trámy položená prkýnka, na nich je nasypaná hlína.
Pod trámy opět prkna, zespodu nahozený rákos.
Na tuto podlahu byla přitlučená dřevotříska, místy vyrovnaná kousky sololitu, na tom lino, pak vrstva "papíru" a opět lino - tyto vrstvy jsem již odstranil. Bylo to křivé a vrzalo to.
Průhyb podlahy jsem se snažil změřit pomocí nataženého provázku a největší byl cca 2,5cm.
Samotná prkenná podlaha nevrže, vrzala dřevotříska na ní.

Zatím po několika dnech hledání a čteni na webu je můj plán:
- vyndat všechna prkna
- vybrat z prostoru mezi trámy všechnu hlínu (abych podlahu odlehčil)
- odstranit prkýnka mezi trámy
- vyrovnat trámy shora přišroubovanými "podložkami"
- prostor mezi trámy vyplnit minerální vatou
- přišroubovat zpět původní prkna

a měl bych mít "vyrovnanou", ale prošlapanou podlahu a jak dál si nejsem moc jist

Finální povrch by měl být zase lino. Pod to OSB Desky - 2x18 prošroubovat křížem, jenže co mezi prošlapanou podlahu a OSB desky? Vysypat perlitem, to se asi sešlape?

Prosím o rady, či nápady, jak to nejlépe vyřešit.

Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

18 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.