Okna - dvojskla, trojskla

Rubriky:

Reklama
PK Petr Koucký @petr.koucky146 před 12 roky11.05.2012 14:17:00
Okna - dvojskla, trojskla

Dobrý den,

chtěl jsem Vás poprosit o radu. Provádím rekonstrukci staršího domu z dvacátých let. Budu dávat nová okna (eurookna, dřevěná, profil 78) a fasádu. Sice jsem tady nějaké názory našel, ale jakožto laik, to nedokáži posoudit. Rozhoduji se mezi dvoj sklem a troj sklem a druhem skla. Zatím jsem vzhledm k ceně, která se moc neliší mezi dvoj sklem a trosklem pro trojsko.

Chci Vás poprosit o to jaké máte zkušenosti, nebo co si myslíte o sklech (nechci mít přeci jenom doma tmu a oblohu vidět vždy jen šedě):

1. trosklo standardní, které se používá je Planibel TOP N+
2. trosjklo s vyšší světelnou prostupností je Planibel Tri
3. ještě je sklo s vyšší světelnou propustností s názvem Planibel Tri on ClearVision, bohužel je u něho horší součinitel prostupu tepla


Porovnání:

složení pokovené sklo tl. plyn LT SF LR U příplatek

- 4-12-4-12-4 Planibel TOP N+ 36 AR 70 48 18 0,7

- 4-12-4-12-4 Planibel TRI 36 AR 72 60 19 0,7, příplatek cca 400,-Kč/m2

- 4-12-4-12-4 Planibel TRI on ClearVision 36 AR 73 61 19 0,9 příplatek cca 600,- Kč/m2


Popis:
LT - světelná propustnost
SF - prpustnost sluneční energie
LR - světelná reflexe
U - souičinitel prostupu svetla

Děkuji Vám za jakékoliv informace i přestože se muže jednat o čistě subjektivní názor

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

21 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.