Řízení otáček oběhového čerpadla

Rubriky:

SD Svatopluk Dědic @svatopluk.dedic před 11 roky14.12.2012 10:10:00
Řízení otáček oběhového čerpadla

Dobrý den,

Máme kotel Geminox THRi 2-17C, vytápění podlahové v celém domě.
Na podzim mi servisní technik (aniž by mně o tom nějak informoval) odpojil PWM řízení oběhového čerpadla v kotli - prý ať má podlahovka (při své velikosti) dostatečný průtok.

Po zásahu se ještě nějakou dobu moc netopilo, a když se začalo, kotel signalizoval rodíl teplot mezi teplotou topné vody a vratkou s bídou 3 stupně.

Teď konečně pár dní mrzne, tak snad už i v zatepleném domě (stěny: 20cm EPS, podlaha: 18cm, šikminy & půda: 28-30cm) by měl pracovat aspoň trochu v oblasti modulace.

Jak se zde na fóru píše, kotel v podlahovce ideálně běží "trochu" pořád - ale ten náš se vypíná, běží i v současných teplotách (prům -5st) cca 2x denně, dohromady možná 6 hodin.

Po poradě s technikem jsem podle instrukcí zasunul vykoplý kablík PWM zpět do čerpadla. A protože jsem zvědavý, tak jsem si proběhl nastavení kotle i LMU64.

Zaujalo mně toto:
1/ parametr KonfigRg7, bit0, který podle manuálu určuje zda je čerpadlo "multispeed", nebo "modulating" je nastaven na 0 = multispeed. Čerpadlo je typ Grundfos UPM 15-70 PWM ... podle všeho s PWM modulací.

2/ dTkTrNenn "projektovaný spád" je podle projektu 10st (45/35), ale v kotli je nastaveno 20. TiAussenNorm je na -15, projekt říká -12. TkSnorm je nastaveno na 58st, což mi přijde na podlahovku divné.

3/ NqminMin si nemůžu ani přečíst, můžu k tomu nějakým dalším magickým kódem získat přístup ? Totéž pro dTkTrMax - nemůžu se k němu dostat.

Otázka zní, zda tyto parametry skutečně v praxi ovlivňují chod kotle a zda se "bežně" nastavují - a zda jsou výše uvedené hodnoty správné.

Pokud víte o SKUTEČNÉM technikovi znalého konfigurace Geminox kotlů - můžete doporučit ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.