Projektová dokumentace

Reklama
JJ Jan Jakl @jan.jakl před 11 roky20.02.2013 14:47:00
Projektová dokumentace

Dobrý den,

nechal jsem si zpracovat projekt RD za který jsem zaplatil nemálo peněz. Pan architekt, který ho dával dohromady není autorizovaná osoba u ČKAIT. Jednotlivé části (profese) jsou orazítkovány autorizovanými osobami s tím, že průvodní zpráva, souhrná technická zpráva a výkresová část je orazítkována pánem s autorizací IS00 (statik). Pan architekt tvrdí, že stačí, když jsou jednotlivé části PD orazítkovány osobami s autorizacemi k těmto částem a není potřeba mít razítko od osoby autorizované v oboru IP00 (pozemní stavitelství). Nicméně, veškeré vědomosti, které jsem načerpal za poslední den říkají něco jiného a to samé říká i SÚ. Nicméně trochu mě zaráží, že titulový architekt, ani autorizovaný statik nevědí co mohou nebo nemohou razítkovat a jak má projekt vypadat. Proto bych se rád ujistil, že projekt musí být skutečně "vždy" orazítkován někým z oboru IP00. Pouze pro info, v PD jsou razítka od osob z oborů IE01, TT00 a IS00.

Předem velice děkuji za odpověď.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.