Výměna starých radiátorů

Reklama
RZ Radek Zvolánek @radek.zvolanek před 10 roky17.07.2013 22:36:00
Výměna starých radiátorů

Dobrý den, v ŘRD chci vyměnit staré radiátory z konce 80. let ocelové s hliníkovým čelním a zadním krytem za deskové. Staré radiátory mají šířku asi 66 mm, ale topenář mi říkal, že mají špatnou účinnost (je pravda, že hodně teplé jsou málokdy). Chci je vyměnit za deskové korado, které dělají šířku 63 nebo 66 mm, u kterých je rozdílný výkon asi o pětinu. Mám tímto dotaz, zda při zachovaní stejné délky a výšky radiátoru mám vybrat nové radiátory šířky 63 nebo 66 mm? Jaký mají skutečný výkon staré radiátory? Existuje na ně nějaký přepočet výkonu? Ještě dodám, že topím plynovým nízkoteplotním kotlem Junkers o výkonu 24 kW a budu zapojovat krbová kamna s výměníkem o výkonu 10 kW. Ztráty domu byly původně cca 22 kW, nicméně po výměně oken za izolační trojskla, zateplení podlahy na půdě a stropu sklepa odhaduji ztráty na cca 15 - 17 kW. Ještě mám dotaz, zda je nutné či vhodné vyměnit i potrubí za měděné, které mám ocelové asi 25 let staré, ale průměry potrubí jsou malé. Děkuji za odpověď. Radek Z.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

42 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.