Kotel Atmos C18S

Reklama
JK Jan Kapic @jan.kapic před 10 roky15.11.2013 22:22:00
Kotel Atmos C18S

Dobrý den, mám trochu problém se zplynovacím kotlem ATMOS C18 S na uhlí a dřevo. Obecně mám problém dosáhnout na zpátečce teploty přes 60 stupňů. Termostaty mám nastavené u zpátečky na 65 a u oběhu na 70 stupňů. Přijde mi, že strašně dlouho topím, než mi začne jít voda do oběhu. Navíc vytápím kotlem i boiler, který mám zapojený ještě před termostaty. Někdy je ale trubka do boileru studená ještě i hodinu od zatopení. Při plném běhu je ale teplota na zpátečce jen zřídka na 60 stupních, spíše se pohybuje okolo 50. Přijde mi, že protopím poměrně hodně uhlí, ale účinek není takový - než se systém ohřeje, aby byly vařící radiátory, trvá to poměrně dlouho a vodu do oběhu začne kotel pouštět třeba až za hodinu od zatopení. Chtěl bych jen vědět, zda je to běžné nebo dělám něco špatně.
Díky za info

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

25 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.