hořák na olej-LTO-vjetý motorový olej

Rubriky:

Reklama
PS Pavel Slezák @pavel.slezak593 před 10 roky16.11.2013 22:06:00
hořák na olej-LTO-vjetý motorový olej

Zdravím pátrající po levném topení.
V průběhu léta jsem zakoupil dva hořák na LTO a zahájil experiment. Jeden kus Riello s výkonem od cca 80kW a druhý
bezejmený trpaslík s udávaným výkonem cca 22kW.
Při okolní teplotě cca 15stupňů C trpaslík překvapil. ...
Bez úprav jsem zasrtčil hořák do litinového dakonu spodní klapkou primárního vzduchu a zíral. Předesílám že kamna nebyla dva měsíce čištěna,topeno uhlím z Polska-tzn. humus. Po cca pěti minutách provozu zmizel dým z komína ,teplota doslova vyletěla na 90stupňů a k mému úžasu po otevření z většiny jen bílý popílek, který lze očistit košťátkem. Spotřeba na 1/5 h provozu 0,45l. Následně jsem nasadil směs LTO- přefiltrovaný olej cca v poměru 1LTO: 3 vyjetý - chytal mnohem méně ochotně- ale chytal. Po prvním zážehu- ovládán termostatem žádný problém, jen nesmí být pauza mezi spínáním větší 20minut. Pak vše vychladne a opět se mu nechce!Stačí hadr od oleje a nafty pohodit před hořák,chytí na ťuk a běží. Riello přetryskováno , přidáno topítko na trysku za 180Kč , chytá a cykluje.
Mohu li radu- nedejte na ,,ekologické" hořáky viz trubka,ventilátor,miska s dokonalým řešením vývrtů. Všichni to dýcháme a ve finále i jíme!!!!!! Teplota hoření u profi hořáku, byť využívaného na spalování vyleťáku je cca 1400 stupňů a tady je šance slušného spálení kdejakých sajrajtů. Všechny ty nočníky ,kde se olej odpařuje jsou katasrofa!!!Pavel

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.