STŘÍKANÁ IZOLAČNÍ PĚNA - REFERENCE

Rubriky:

Reklama
JN Jiří Novotný @jiri.novotny210 před 10 roky05.12.2013 19:59:00
STŘÍKANÁ IZOLAČNÍ PĚNA - REFERENCE

Zdravím,

rozhoduji se jakým způsobem zateplit podkroví RD - rozloha cca 130 m2

Celkem se mě líbila varianta stříkanou pěnou z důvodu, že všude zaleze (riziková místa za pozednicí a vedle štítových krokví). Nyní, co jsem poptal cca 5 firem a dostal cenové nabídky, tak nevím pro co se mám rozhodnout. Jedna firma pomlouvá druhou, každá firma tvrdí něco jiného a některé věc,i které udávají mě nesedí....

Kdo má reálné zkušenosti s tímto druhem zateplení a jak je spokojený? Opravdu je to konkurenční boj a tak trochu bordel - jako laik se v tom pořádně neorientuji....

Dost nakonec uvažuji jít cestou klasicého zateplení vatou.

Co je lepší dokáže někdo reálně odpovědět?

Vaty bych mohl dát 18+8 cm a cena s montáží cca 40 000,-
pěna cca 20 cm - vychází v rozmezí od 70 000 - 95000 (podle firmy)

Firmy co zateplují pěnou nejčastěji uvádějí, že stačí tloušťka izolace 18 -20 cm a že to nahrazuje až 35 cm vaty .... Tohle mě neleze do hlavy, když vata a pěna mají stejnou lambdu ---- jednoduchou uvahou mě vychází že 26 cm vaty se s prostupem tepla dostanu pod doporučenou hodnotu (norma 0,16W/m2K) 0,15W/m2K. Když dám 18 cm pěny, tak se dostanu pod požadovanou hodnotu (norma 0,24W/m2K) 0,21 W/m2K... Jak je to možné kde je chyba ?

Firmy oponují, že pěna nenasákne jako vata a že je všude všechno utěsněno...


rozhodoval jsem se mezi penami Acynene , Lapolla a Demitec ... Někdo říká že pěny jsou stejné někdo že je mezi nimy velký rozdíl ... mám od všech vzorek a na pohled i ohmat jsou podobné - jsou tam rozdíli ve struktuře .. Zkoušel jsem je položit na hladinu vody a je mezi nimi rozdíl kolik si jaká pěna natáhne vody... Neměřil jsem váhu takže přesně nevím ale od oka byl videt rozdíl... Jak velký rozdíl hraje nasakavost v konstrukci ? neberu že bydo střechy zateklo ...

Dokáže někdo nezávisle posoudit pěny od těchto firem ?
pokud by mě někdo dokázal poradit a pomoct při výběru izolace byl bych velmi vděčný---- můžete i na mail stavbadoma at seznam.cz

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

56 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.