Rosení omítky na betonovém věnci v podkroví - jak vyřešit?

Reklama
JM Jarek Miálek @jarek.mialek před 10 roky20.01.2014 13:08:00
Rosení omítky na betonovém věnci v podkroví - jak vyřešit?

Dobrý den, nastěhovali jsme se na podzim do nového nízkoenergetického domu s podkrovím. Stavební materiál je Ytong Lambda, dům je zateplen 12cm polystyrenem a vytápěn podlahovým topením (+ radiátory v části podkroví). Věnec je zvenčí obložen štěpkocementovou deskou a fasádním polystyrenem). Při snížení venkovní teploty na cca -5C jsme si všimli rosení omítky v místě železobetonového věnce (viz. fotky), který zasahuje zčásti do podkrovních místností - z části je pod pochozí půdou. Podkroví je zatepleno minerální vatou a zaklopeno sádrokartonem. V místě věnce je krásně vidět, jak prostupuje skrze omítku kondenzace. Tam kde je přechod mezi Ytongem a věncem je Ytong na omak suchý, avšak beton nad tím je studený. Podkroví je vytápěno na 20C, přízemí pak na 21,5-22,5 (malé děti). Problém mi vadí nejen z pohledu funkčnosti, ale i proto, že bych v podkroví mohl vytápět ještě méně (je zatím využito pouze částečně). Máte někdo zkušenosti, jak takový problém vyřešit (čím a kde doteplit atp.)? Uvažoval jsem už i o částečné demontáži sádrokartonů a nahrazení izolace mezi věncem a trámem šedým polystyrenem, ale zatím jsem ve stádiu úvah. Podkroví je ještě v záruce, ale než tam pustím sádrokartonáře, aby tuto vadu opravili, tak bych si chtěl být jist, že oprava problému bude vést ke zdárnému konci...
Díky předem na vaše nápady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.