Rosení rámu hliníkových oken Aluprof

Reklama
MN Miroslav Noga @miroslav.noga před 10 roky25.01.2014 15:38:00
Rosení rámu hliníkových oken Aluprof

Dobrý den,
chtěl bych tady trochu probrat problematiku rosení spodní části hliníkových oken. Tento problém nastává u francouzského okna v ložnici, jakmile teplota v noci venku klesne třeba pod nulu. Předpokládám, že je to hlavně spjato s tím, že v ložnici, která má 12 m2 spí dvě osoby, které nadýchají přes noc dostatečně velké množství vody do vzduchu - až 0,5 l / osobu. I když před spaním vyvětrám, ráno je prostě spodní rám okna docela orosený V pokoji je teplota 19 až 20 stupňů, o vlhkosti se nebavím, tak prostě přes noc stoupne, ráno může být i 60 procent.
Mám novostavbu, bydlíme zde první "celou" zimu, stěhovali jsme se na konci března 2013. Musím ovšem podotknout, že ještě nemáme hotovou fasádu, která se bude nejspíš realizovat letos na jaře, na špaletách kolem oken a dveří bude cca 4 cm termo omítky, jinak plošně klasická omítka.
Okna máme hliníková z profilu Aluprof MB-70HI s izolačním trojsklem. Předpokládám, že když nemáme hotovou fasádu, tak okna mohou docela výrazně chladnout před montážní pěnu, která je okolo oken a dveří, pěna je povrchově vysušená od slunce (dvě sezóny). Francouzská okna, která máme i v obývacím pokoji (ovšem tam problém není) jsou opatřena prahovými profily, sahajcí až na základovou desku, ze stejného materiálu, jako jsou samotné okenní rámy a navíc jsou vyplněny montážní pěnou. Okna prostě nejsou "ve vzduchu" a podezdívány krkolomně cihlou.
Když jsem tady měl kluky z firmy, která mi okna montovala, ptal jsem se jich na to, že proč se to tak v ložnici rosí. Řekli mi, že to je tím, protože nemáme venkovní omítku a přes montážní pěnu, které může být někde prostě víc, docela podstatně více proniká zima. Prý jakmile budeme mít fasádu, tento problém zmizí. velice rád bych tomu věřil a doufám v to. Je to docela otravné, když dáte za okna dost peněz a jsou s tím tyto problémy. Momentální vlhkost v domě je 45 - 55 procent.

Nemá s tím někdo zkušenosti a podařilo se mu to vyřešit, resp. přišel na to, kde je problém?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.