Je nutná pravidelná revize FVE??

Rubriky:

Reklama
Jiří Šruma @jiri.sruma před 10 roky26.01.2014 19:02:00
Je nutná pravidelná revize FVE??

Firma, která mi v roce 2010 instalovala malou FVE na střeše mi nyní nabízí - upozorňuje, že musím mít každé čtyři roky pravidelnou revizi vnější el. instalace tedy FVE
"Povinnost vykonávat pravidelné revize fotovoltaické elektrárny na soukromém objektu (pro který se pravidelné revize nepředepisují) vyplývá z toho, že elektrická energie je tomu, kdo ji vykupuje, dodávána v¨rámci smluvních vztahů opírajících se o energetický zákon a navazující předpisy,vyžadující, aby elektrické zařízení bylo udržováno ve stavu odpovídajícím právním předpisům a
technickým normám. Lhůty pravidelných revizí elektrických zařízení podle ČSN 33 1500"
Současně s provedením revize nabízí provedení servisu za 5500 Kč
Při nedodržení pravidelné lhúty dává ERU údajně pokuty. Zdá se mi divné, že tato povinnost není provozovatelům určena zákonem a vůbec za prvozu FVE nyní nabíhají stále nové platby, které dříve nikdo nevěděl (recyklační poplatky, OTE el. podpis apod.). Je pravidelná revize nutná??

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.