trámová podlaha starý byt - houpání, vibrace - jak opravit?

Reklama
VP Václav Pražák @vaclav.prazak před 10 roky24.02.2014 23:11:00
trámová podlaha starý byt - houpání, vibrace - jak opravit?

Dobrý den,
prosím o radu - chci provést rekonstrukci bytu ve 2. patře starého cihlového domu, jsem ale trochu zoufalý z podlah. Nastudoval jsem, že jde zřejmě o "polospalný trámový strop" - nosné trámy, prkenný záklop, zásyp cca 20 cm, v zásypu vložené pomocné trámy a na pomocných trámech přibitá prkna.

Pokud se procházím v místnosti, lze cítit, jak podlaha není pevná, dosti vibruje a drnčí nábytek. Vybral jsem trochu zásypu a je to z půlky stavební suť (cihly, kusy betonu) a škvára. Nicméně změřil jsem křivost a podlaha je překvapivě rovná.

Jsou podobné vibrace "normální" vlastností trámového stropu? Nebo je chyba ve složení zásypu? Pomůžu si, pokud vyberu starý zásyp a nahradím např. Liaporem? (což mi přijde dost pracné, kvůli poloze bytu se musí vynosit ručně, ale pokud by mělo pomoci, tak to provedu). Nebo postačí na prkna přišroubovat vrstvu OSB desek a vibrace to utlumí?

Upraveno administrátorem před 2 roky
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.