FLAMEN SIGMA LS

Rubriky:

Reklama
Marián Šimlovič @marian.simlovic před 10 roky13.03.2014 09:39:00
FLAMEN SIGMA LS

Zdravím Vás,
pred pol rokom som si kúpil a bolo mi odporučené do novostavby krbová vložka CZ výrobcu FAMEN SIGMA LS.
Akú máte prosím skúsenosť? Ja už si neviem rady....
Problém č.1- zarazilo ma, že do vložky môžem dať max. 2,5 kg paliva, stalo sa mi totiž, že výsuv smerom hore prestal plynule chodiť, vŕzgal a musel som dať vymeniť všetky ložiská ako aj premazať kladky. Tu mi bolo povedané, že vložka bola "přetopená" Aj to by som bral ale nie v prípade, že máte ku krbu namontovanú reguláciu TIMPEX.. toto sme vyriešili s technikom a do vložky prikladám len jedno dve polienka čo je veľmi malý výkon na 10 KW vložku.

Problém č. 2 a to je to čo ma štve najviac.... Vložka má oplach skla a ten je akoby vôbec neúčinný, po kúrení sa tak zadechtuje sklo v oboch rohoch vložky, že nie je ani vidieť do telesa vložky. Skúšali sme, vybrať deflektory, klapku prívodu externého vzduchu dať na maximum počas celého horenia pri vypnutje regulácii, vymenili sme kompltene všetky tesnenia skla, a aj dvierok, no vložka ako by spaliny tlačila priamo k oknu a dym unikal cez štrbinu kade má prúďiť vzduch na oplach skla... Prikladám foto, skúste prosim poradiť čo robiť, lebo ja už vážne neviem... Je to novostavba a komín je krásne čistý...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.