Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch v podkroví

Reklama
PB Pavel Bajt @pavel.bajt před 10 roky13.03.2014 12:53:00
Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch v podkroví

Dobrý den.
Již nějakou dobu pročítám tuto diskuzi a prosím také o radu zdejší odborníky.
6 let bydlíme v podkroví domu o půdorysu 8x15m.Nástavba je postavena z Ytongu37,5cm a zatepleno 10cm EPS v roce 2009.Po zateplení klesla spotřeba elektrokotle o cca 50%.
Šikmé stěny jsou zatepleny 22cm a strop 24cm kameninové vaty Rookwool.
Topíme el.kotlem Protherm Rejnok 12kW a občas na večer a o víkendu v krbových kamnech s tepl.výměníkem ABX Stockholm 8.V kamnech protopíme za sezonu cca 4m3 dřeva.Letos zatím 1m3.El.kotel za sezonu projede cca 250h(3000kWh mám k němu připojeny motohodiny).Termostat udržuje teplotu stále na 22st.C ve dne v noci.Občas přitopíme na 23st.C , ale po vypnutí termostatu teplota v obýváku stejně stoupne tak na 24,5stC.Pak trvá několik hodin, než to opět vychladne a termostat opět sepne.Takto to cykluje 2x – 5x za den(podle venkovní teploty). Kotel vždy jede tak 0,5h.(6kWh).Nevím, jestli se z toho dá nějak spočítat tepelná ztráta podkroví.
Celková spotřeba EE za rok pro podkroví činí 8000/500kWh tarif d45.
Otázka tedy zní:
Chtěly bychom tepelné čerpadlo vzduch/vzduch se kterým by se dalo třeba i topit místo el.kotle, ale hlavně v létě chladit, protože teplota stoupá někdy až k 31stC.
Teď jde o to, kolik EE bychom ušetřili na topení v zimě a to spotřebovali v létě na chlazení.
Jaký typ zvolit?Třeba FH 35VE nebo 50VE?
Myslel jsem umístit vnitřní jednotku nad dveře v chodbě 1,2m široké, ze které jsou dveře do ložnice,DP,koupelny a naproti jednotce dveře do obýváku.Když by se zavřely dveře do obýváku, chladila by se hlavně ložnice před spaním a DP a pak zase jen obývák.Fungovalo by to takto?
Nebo musí být vnitřní jednotky 2?Jedna nad dveřmi v chodbě a druhá nad dveřmi v obýváku.A šli by pak tyto dvě jednotky připojit na jednu vnější.
Vešla by se investice do 30 – 40tis.Kč?
Snad jsem to vše dobře popsal. Případně sem vložím plánek s půdorysem.
Děkuji za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

160 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.