Ventilátor na kamna - funguje to? Prosím o zkušenosti

Rubriky:

Reklama
IK Ivo Krasek @ivo.krasek před 10 roky08.04.2014 16:15:00
Ventilátor na kamna - funguje to? Prosím o zkušenosti

Dobrý den,

mám menší dům kde uprostřed domu jsou stáložárná krbová kamna (litina) o výkonu 5,4kW.
Výkonově jsou ještě vyšší než běžně potřebujeme, jelikož nevytápíme půdní pokoje, tedy pouze přízemí. Dům je zateplený.

Nicméně nejsem vytápěním zcela zpokojený. Když se topí tak u kamen je příliš teplo, a zase na konci místnosti, a u země, je chladněji.

Hledám teď řešení. Uvažoval jsem nad pořízení kamen s výměníkem - že by ohříval radiátory. Ale odrazuje mne zase pořizovací cena a práce spojená s intalací.

Už jsem dříve viděl na internetu produkt, ventilátor na kamna, které stojí kolem 3 tisíc korun. Ventilátor se točí sám když se topí. A dle popisu ventilátor posílá horký vzduch po místnosti. A níže jsem poslal i obrázek z internetu jaká je distoribuce tepla s i bez ventilátoru. Vpodstatě by to řešilo to po požaduji - teplo po celé místnosti.

Ale s produktem jsem se nikdy nesetkal - tak se chci zeptat zdali to opravdu funguje v praxi? A jestli by jste to doporučili? Ptám se pouze těch co s podobným ventilátorem mají zkušenosti. Děkuji!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.