Tepelná ztráta starého domu.

Reklama
VP Vašek Podany @vasek.podany před 9 roky15.07.2014 11:59:00
Tepelná ztráta starého domu.

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na Váš názor na tepelné ztráty toho starého objektu z 19 stol. Baráček si svémocí
postupně( jedna půlka baráku přestěhovaní- druhá půlka) kompletně rekonstruuji do nové dispozice
viz obr. K tepelným ztrátám: Barák je situovaný v zástavbě na Benešovsku (-15°C). Orientace baráku
je naznačena na obrázku. Zateplení je v první fázi rekonstrukce jen podlaha a strop. Zateplení fasády
je v dlouhé budoucnosti a pro výpočet ji prosím neuvažujte. Zateplení podlahy 16cm polystyren.
Zateplení stropu 16- 20 cm vata Isover lambda 0,035. Je mi jasné, že částečné zateplení není ideální,
ale při vypočtu mi vyšli tepelné ztráty okolo 8kW,což mi přijde poměrně divné. Moje úvaha je taková,
že teplo bude utíkat nejvíce cestou nejmenšího odporu (stěnami). Nevím, ale jak uvažovat a jak
zahrnou do výpočtu tento faktor. Složení zdiva je z vnitřní strany cca 30 cm pálená cihla, 30cm
smíšené zdivo. Rád bych se dozvěděl kvůli volbě vytápění (podlahovky) i jednotlivé ztráty místností.
Moc děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

24 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.