zhodnocení projektu RD

Rubriky:

Reklama
Milan Šles @nalim před 9 roky04.08.2014 20:21:00
zhodnocení projektu RD

Dobrý den,

jako pasivní navštěvovatel TZB-info prosím o zhodnocení návrhu RD.

Bude se jednat o přízemní dům bez podkroví (bungalov) 4+kk o zastavěné ploše do 150 m2.
Základy na pasech, izolace v podlaze EPS 20 cm. Izolace soklu 15 - 20 cm XPS.
Obvodové zdi: cihlovzduch 25cm (horlivě přemýšlím i o porobetonu, ale většina lidí mě od něj odrazuje)+ zateplení EPS 25 - 30 cm. Příčky 115 mm z VPC.
Stropy lehké, SDK podhledy. Zateplení minerální vata tloušťky 35 - 40 cm. Střecha jednoduchá sedlová bez valby, sklon 25°, klasický krov, krytina betonová taška.
Okna s trojskly, část oken fixních.
Zatím plánované vytápění TČ voda - vzduch. V tech místnosti bude komín pro případné připojení peletkového kotle v budoucnosti. Ohřev TUV též pomocí TČ.
Vytápění v dět. pokojích a v ložnici bych řešil nízkoteplotními deskovými radiátory, podlahové topení ve zbylých místnostech.
Větrání bude zajišťovat nějaká levnější pasivní rekuperační jednotka.

Má valný význam zdít první řadu třeba z porobetonu kvůli tepelnému mostu?
Mohl bych někoho poprosit o výpočet nebo slušný odhad tepelných ztrát?

To je vše, co jsem po 9 měsících studování na diskuzních fórech, z papírových materiálů a chození po výstavách vyplodil. Očekávám konstruktivní kritiku.

Děkuji

EDIT: Situace se pohnula. Dostal se mi na email zbytek projektu ke schválení. Koukám na to dva dny a hledám nedostatky.
Můžete mi prosím připomínkovat zbytek projektu??

Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

186 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.