Střecha Satjam Rapid 500 - výrazný hluk při větru

Rubriky:

Reklama
JS Jakub Suchánek @jakub.suchanek před 9 roky22.12.2014 10:28:00
Střecha Satjam Rapid 500 - výrazný hluk při větru

Dobrý den,

máme střechu Satjam Rapid 500 se sklonem 10 stupňů, krytina je položena viz fotky. zatímco i při velkém lijáku slyšíme jen jakoby takové tichý šum v dáli, což nám vůbec nevadí, tak při větru cca od 7 ms a nárazech tak 13 - 14 m/s, slyšíme hluk, jak kdyby nám někdo po střeše běhal. Máme i vytáhnuté malé podlaží, cca 6 x 6 m a okolo jakoby zbytek bungalovu a dělá to i na té malé střeše, kde to tedy dělá nejvíce, protože to je asi výše. Našel jsem tady jeden starší článek a tak jsem dle něj zatížil tu horní střechu kameny, které jsem podložil, aby se nepoškrábala. Výrazně se to zlepšilo, ale řekněme od katastrofy to přešlo k výraznému houkání, mám tam jen dvě řady těch kamenů, možná to je malé zatížení, netuším. Nemáte někdo zkušenosti ? Co je lepší sundat a pod tu krytinu přidat ještě nějakou protihlukovou izolaci a nebo zkusit i když se jedná o bezšroubový systém, tak tu střechu přitáhnout v nějakém rastru k těm latím? Samozřejmě ty kameny beru jako velkou provizorku.

Předem děkuji za zkušenosti.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

40 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.