vlhkost / plísně / jak změřit vlhkost v bytě

Reklama
RS Radek Scerba @radek.scerba před 9 roky25.12.2014 23:50:00
vlhkost / plísně / jak změřit vlhkost v bytě

Dobrý den,
mám byt ve starém cihlovém domě (z roku cca 1910) v přízemí nad sklepem. Sklep je pocitově vlhký ... v bytě se nám tvoří plíseň na stěně sousedící s chodbou kde byly původní dřevěné dveře, takže v zimě velká zima, tenké stěny, velký tepelný rozdíl a proto asi tvorba plísně na stěně, ne jen v rozích, ale tam převážně. Plíseň se objevuje i na jiných místech, ale už jenom v rozích.

Dům je nyní zrekonsturován (zateplení, nové okna, dvěře ...) a chodba je už teplejší ale plísně se stále objevují.

Chtěl bych se zeptat, jestli pomůže např. izolace stropu ve sklepě (případně jakou izolaci použít, přemýšlel jsem nad stříkanou izolací) nebo pomůže zaizolovat stěnu k chodbě?

Nebo na koho se obrátit, kdo by byl schopný na místě posoudit situaci, změřit vlhkost v bytě, sklepě, případně ve stěnách, navrhnout řešení ... kde hledat odborníky s tímto problémem?

jsem z Nového Jičína

díky moc za rady

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.