Fleky na stěrce izolace

Rubriky:

Reklama
LB Lu Br @lu.br před 9 roky03.01.2015 14:32:00
Fleky na stěrce izolace

Zdravím,

na podzim jsem si nechal zateplit novostavbu RD EPS 100 F o tl. 30 cm na VPC Kalksendstein 17,5 cm. Zatím jsem nedělal finální fasádu, na zimu jsem to ale nechal hodit jen do stěrky. Po cca týdnu dnech při teplotách kolem nuly se ale začaly objevovat na některých místech fleky, dále pak na rozích parapetů a někde kolem oken (směrem zevnitř dál), viz foto. Zajímalo by mě, jestli je toto jen důsledek odvodu vody z lepidla (lepeno celoplošně) a jestli to ještě nějak potrvá, nebo se jedna o vadu, např. tepelné mosty. Okna mám předsazená - jsou 9 cm v izolaci, kolem všech oken jsou parotěsky.

Zvláštní je i mokrý flek uprostřed stěny, za kterou nejsou žádné rozvody, jen technická místnost, kde je vlhkost samozřejmě vyšší. Tento flek je zmizí, pokud jsou teploty pod nulou, ale objevuje se pravidelně po teplotách nad. Tepleji než 7 stupňů ještě od té doby nebylo.

Dokážete, prosím, poradit, co s tím? Tj. jestli to nějak sledovat, co může být důsledkem a příp. jak to řešit?

Díky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.