Čištění vlasového filtru

Rubriky:

Reklama
KV Kamil Votruba @kamil.votruba před 9 roky08.04.2015 00:21:00
Čištění vlasového filtru

Dobry den, prosim o radu jak vycistit vlasovy filtr (sitko na nacistoty v cerpadle) me piskove filtrace k bazenu. Mam zapusteny bazen objemny 36m3, techniku pro nej v sachte vedle nej, pod urovni hladiny. Filtrace MS-500 ma vykon 12m3/h. To jen pro uplnost, nicmene muj dotaz je obecny. Cerpadlo kazde podobne filtrace ma sitko na hrubsi necistoty primo v sobe. Melo by se cistit. Toto cerpadlo je vsak umisteno az uplne dole v te sachte, nad tim vedou trubky (privod z bazenu, k 6ti-cestnemu ventilu atp). To jsou mista vyse umistena nez je ono cerpadlo. Vsude se jen doctu, ze pri cisteni tohoto sitka musi byt vsechny kohouty zavreny (prave ty z bazenu a onen 6ti-cestny ventil v poloze zavreno). Ano, to je logicke. Prijde mi to vsak jako nutna, nikoliv postacujici podminka. Kdyz se pokousim odsoubovat kryt sitka v cepadle, zacina z nej tect spousty vody. Ta se vali pres teleso cerpadla, zaplavuje dno sachty a hrozi tak realne kuprikladu namoceni motoru cerpadla. Je to logicke, kdyz je spousta vody v trubkach vyse, v prostoru do uzavrenych ventilu. Tak co s tim ale ted?? Onen filtr v cerpadle by se mel cistit cca. jednou tydne. Ale jak na to, kdyz si tim vzdy zaplavim celou sachtu a hrozi uraz elektrickym proudem od namoceneho motoru cerpadla? Neco mi musi nekde unikat:( Bazen jsem koupil pred par dny spolu s nemovitosti. "Zdedil" ho tak - a puvodni vlastnik pry tento vlasovy filtr nikdy necistil. Coz je nepredstavitelne - filtr je ten velmi spinavy a temer nefunguje. Moc dekuji za radu jak onen vlasovy filtr cistit - jaj prostor jeho ulozeni otevrit bez tolika unikajici vody. Dekuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.