Nedoplatek za plyn

Rubriky:

Reklama
SB Stanislav Becak @stanislav.becak před 8 roky16.09.2015 14:28:00
Nedoplatek za plyn

Dobry den. Rad bych se vas zeptal ake mate zkusenosti s vyuctovanim po vymene plynomeru. Pres tri roky bydlime v byte 2+1 cca 65m2 v starem radovem najemnim dome s vysokymi stropy. Izolace samozrejme nic moc ale aspon okna jsou plastova izolacni. Chapu samozrejme ze vzhledem k temto skutecnostem nebude spotreba plynu zrovna nejmensi (topeni+ohrev vody+vareni) a prvni dva roky jsme meli spotrebu cca 20 MWh rocne (oba roky temer shodne). I to se mi zdalo pomerne hodne ale rikal sem si ze starej barak proste zere... Loni v zari probehly hned tri zmeny. Jednak nam RWE vymenilo plynomer za novejsi model, jednak sme presli z tarifu Standard na tarif Tip23 (nizsi cena za kubik) a jednak jsme vymenili 10 let stary kotel od Thermony za novy Baxi (ktery ma vyssi ucinnost, nizsi maximalni prikon => logicky nizsi spotreba) Po medialni masazi o tom jak byla lonska zima mirna a spotreba plynu domacnosti byla nejmensi za poslednich deset jsem se pomerne tesil na vyuctovani, presvedcen ze tentokrat nam budou vracet preplatek. Jake ale bylo moje zdeseni, kdyz se podle vyuctovani, nase spotreba zvysila o 50% na 31MWh a faktura se z obvyklych 30tis vysplhala na 45tis. Nechal jsem si udelat revizi kotle (vse v poradku) a chystam se nechat prezkouset plynomer. Dnes u me byl pracovnik z plynarny prezkouset, jestli nekde nedochazi k uniku. (Sice tam slaby unik byl ale urcite ne takovy aby zpusobil takvou fakturu) A mezi reci mi rekl ze spis nez ten novy plynomer, meril spatne ten stary a to v nas prospech... Je to mozny aby rozdil stary x novy plynomer delal 50%? a je normalni spotrebovat ve trech lidech (spis 2,5... syn ma jen 3 roky) v byte 2+1 vice nez 2700m3 plynu? To je snad spis spotreba rodinneho domu....

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

35 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.