Ohřev vody v bazénu

Rubriky:

Reklama
KD karel dostál @karel.dostal před 8 roky03.01.2016 15:20:00
Ohřev vody v bazénu

Dobrý den,chci si sám vyrobit solární panel na ohřev vody v bazénu.Hodně jsem toho shlédl na netu a nakonec jsem dospěl k názoru,že nejlepší bude stočená černá trubku do šneku,nebo principielně zhotovit "H" jako je u standardních solárů.Spodní a vrchní trubka bude mít 32 mm a mezi bude propojená několika 12 mm trubičkami.Časem bych to třeba přikryl makrolonem,plexisklem,sklem...Sháním pouze nějakou černou trubku,která vydrží UV záření a teplotu cca 70 stupňů.Napadle mě trubka ALPEX co so používá na podlahové topení,hadice gardena/tvrdá/ co se používá na závlahu,PPS trubka co se používá k přívody vody do baráku a dál?Nevím.Kolektor tam bude celoročně,jen se vypustí voda.Má s tímto systémem někdo zkušenosti,nebo ho popř.vlastní?Moc děkuji Dostál

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.