zelena usporam dotazy

Rubriky:

Reklama
DM david mara @david.mara před 8 roky28.02.2016 14:16:00
zelena usporam dotazy

Zdravim, zvazuji vyuzit program zelena usporam pro rodinne domy, ale nejak se v tom vubec nevyznam - prijde mi to dost chaoticke. Nezodpovedel by mi nekdo nasledujici dotazy ?

1) Stavim zdeny dum jako pristavbu ke stavajicimu rodinnemu domu - bude to samostatna bytova jednotka pristavena ke stavajicimu zdenemu domu - mohu pouztit zelenou usporam kdyz se jedna o pristavbu dalsi bytove jednotky ?
2)Pristavba je klasifikovana ve stavebnim rizeni jako atelier pro ucel podnikani, je to jedno nebo tim padem nemohu dotaci vyuzit ?
3) Aktualne mam PENB ktery oznacuje cely objekt vcetne pristavby v energeticke tride C. Vztahuje se dotace na objekty ktere aktualne maji PENB C ?
4) S prihlednutim na vyse uvedene, kolik vlastne mohu dotaci ziskat ?
5) Musim mit na ukony na ktere se dotace poskytuje nejaky specialni projekt, nebo lze pouzit stavajici projekt. Rad bych pouzil dotaci na zataplenou fasadu, zateplenou podlahu, zateplene zaklady, zatepleni strechy. POkud musim mit tedy nejaky specialni novy projekt, naklady na projekt se take plati z dotaci nebo ne ? Musi mit projektant nejakou zvlastni registraci ?
6)Musi mit firma ktera by stavela nejakou specialni registraci aby mi to urady uznali nebo muze byt jakakoliv s.r.o. stavebni firma legalne podnikajici ? Pokud ano nedoporucil by mi nekdo nejakou firmu s kterou ma osobni zkusenost
7) Cetl jsem ze soucasti zadosti musi byt PENB - ten ja mam pac jsem ho potreboval pro stavebni rizeni, ale nyni mam tedy si zadat novy ktery vypocita v jake energeticke tride bude cely objekt ( stavajici i pristavek) po tech zateplenich ?
8)Kdyz podam zadost, za jak dlouho se urad vyjadri jestli to ješ schvalene nebo ne ? Pokud to neschvali, vyjadruji se nejak proc, nebo jen proste to zamitnou ?
9) Je nejaka sluzba kde by mi zdarma poradili jak to spravne napsat a co vse prilozit aby to bylo schvaleno ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

35 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.