monoblok LG Therma V

Reklama
DV Daniel Vomacka @daniel.vomacka před 8 roky03.03.2016 10:08:00
monoblok LG Therma V

Zdravím všechny. Mám velkou prosbu. Vybírám TČ vzduch/voda včetně ohřevu TUV pro 4 os.
Ležím v tom celý měsíc a pročetl jsem takřka všechny místní diskuze. Včera jsem byl na veletrhu Aquatherm.

Stavím patrový domek cca 180 m/2 (8x12,5m s podkrovímú s tepelnou ztrátou podle místního výpočtu kolem 6kW.
Topení podlahové.

Ekonomicky jsem se dopočítal že jakákolik investice do TČ nad cca 130-140 tis. má návratnost 10+ let a to je pro mne nepřijatelné, z morálního hlediska i ekonomického.

Vyloučil jsem TČ Revel a Nosreti či jiné noname číny, protože firmy co je montují zde za pár let nemusí být, nebo budou prodávaj jinou čínu a k té prodané se po 2 letech nebudou znát. Taky když čtu jak kolem toho lidé lítají jako kolem kotle na uhlí a ručně vypínají/spínají bivalenci atd podle toho kolik je venku stupňů mě absloutně odrazuje.

Z toho důvodu padlo mé oko na LG Thermu, dostal jsem na ní super nabídku která je na monoblok 9kw + aku od dražic na TUV včetně montáže, řízení celkem do 100 tis. Kč včetně DPH.
Značku LG mám rád, sice je to taky asijec ale věřím že LG zde bude i za 10 let a věřím, že jejich automatika a lektronika bude plně fukční narozdíl od zmíněných nonamů.

Mé dotazy zní.
1. Vidíte v tomto LG monobloku nějakou záludnost jakou plno lidí vidí u Revelu, Nosreti.
2. Myslíte, že navržené 9kw TČ je optimální pro 6kW tepelné ztráty (bojím se že má pouze 4kW bilaventní zdroj)
3. myslíte že jeho elektronika a automatika bude fungovat bez problémů (chci využít jeho ekvitermní regulaci)
4. Mám to navržené pro podlahovku napřímo bez vyrovnávací taktovací nádrže, měl bych chtít i nádrž třebas jen 100l nebo je to zbytečný?

Uvádí super COP, na druhou stranu mě by za tyto peníze vůbec nevadilo, kdyby celoroční COP byl i třebas jen 2,5. Nechce se mě připlácet 100k za trochu lepší parametry, to se nikdy nevrátí ...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

406 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.