Ohřev vody a TUV - fotovoltaika + krbová vložka

Rubriky:

Reklama
LB Lukáš Březina @lukas.brezina před 8 roky21.04.2016 15:34:00
Ohřev vody a TUV - fotovoltaika + krbová vložka

Ahoj,

začínáme rekonstruovat a poměrně zasahovat do domu.

Vzhledem k tomu, že máme dvě patra a obě patra jsou generačně obydlená a obě patra mají nyní krbovou vložku s výměníkem a peletková kamna s výměníkem, rád bych toho využil na ohřev teplé užitkové vody na mytí a zároveň i vody na topení.

Moje představa je to doplnit fotovoltaickým řešením.

Fotovoltaiku bych rád řešil řekněme okolo 1,5 - 2,5kW.

Moje otázka zní...

- řešil jste tu někdo podobný problém? Jak napojit obě vložky na nějakou nádrž (přemýšlel jsem okolo 1000l) + přívod fotovoltaiky s topnou spirálou?

- zároveň by se mi líbila absence bojleru, tzn. mít v této např. 1000l nádrži "šneka", kterým by proudila studniční filtrovaná voda, která by se ohřívala právě v nádrži.

Na internetu je spousta návodů, apod. ale přijde mi, že nic komplexního.

Líbilo by se mi i řešení vše v jednom, kdy by šlo o např. 1000l bojler, který by měl vstup a výstup na užitkovou vodu a zároveň by fungoval jako akumulační nádrž pro ohřev radiátorů a topení vůbec a zároveň mít možnost být napojený na fotovoltaiku...

Snad je to pochopitelné.

Pak ještě uvažuji k pokrytí pasivní spotřeby domu GridFree systém, ale na tom už není nic složitého...

Děkuji za případné podněty.

Lukáš

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.