Měnič 1f versus 3 fáze

Rubriky:

Reklama
PK Petr Komárek @petr.komarek012 před 7 roky12.07.2016 14:07:00
Měnič 1f versus 3 fáze

Firma nabízející instalaci FVE mi rozmluvila nápad pořizovat 3fázový měnič z následujících důvodů:

1. v ČR prý distributor sleduje odběr/přetoky po jednotlivých fázích a pokud tedy bude domácnost spotřebovávat na jedné fázi 2 kW (třeba varná konvice) a FVE bude vyrábět cca 3kW, tak dojde u třífázového měniče k rozdělení výkonu mezi 3 fáze. U 2 fází tedy dojde k přetoku do DS a fáze s varnou konvicí bude brát 1kW z DS a 1kW z FVE. Údajně je výhodnější a je prý běžná praxe, vybrat v domácnosti spotřebiče, které využijí FVE a dát je na 1 fázi a mít pouze jednofázový měnič.
2. Cena: třífázový měnič je dražší


Mám dotazy:

1. Je tvrzení o samostatném měření a účtování 3 fází pravda ?
2. Pokud ano, tak mě zajímá , zda je dobrý nápad sloučit spotřebiče do jedné fáze
3. Zda je v běžné domácnosti nějaké osvědčené pravidlo, co dohromady sloučit. Tuším, že většinu spotřeby má na svědomí kuchyň, ale sloučit na jednu fázi varnou konvici, topinkovač a troubu a pak se bát, zda to jistič naráz udrží, mi nepřipadá jako dobrá cesta


Díky za nasměrování

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.