TUV

Rubriky:

Reklama
PS Pavel Smahel @pavel.smahel před 7 roky18.08.2016 11:23:00
TUV

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně TUV. Letos se mi stalo, že mi za 63m3 TUV naúčtovali 20000Kč.... Při přepočítávání jsem zjistil,že pro ohřev 1m3 potřebovali 1,4GJ...
Dle vyhlášky 194/2007 Sb. je pro ohřev TUV měrná spotřeba tepla 0,35GJ/m3. Dle vyhlášky tedy došlo k překročení této hodnoty a to 4,5x....
Zajímalo by mne, jestli hodnota z vyhlášky 194/2007 Sb. je max. možnou hodnotou, které smí býti dosaženo tzn.,že nesmí být překročena??? Ta částka za TUV se mi zdá neskutečná a je cca totožná s částkou, kterou mi naúčtovali za teplo...
Pro upřesnění, jedná se o kotelnu na uhlí, která vytápí 4 objekty z čehož 3 jsou ve vzdálenosti cca 25m a 1 objekt je společný s kotelnou. V roce 2009 byla rekonstruována a osazena měřidly (která pravděpodobně nebyla užívána) Děkuji za info...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.