Acond 8 EVI-M vs NIBE F2040 8kW

Reklama
MP Milan Půta @milan.puta před 7 roky01.09.2016 11:42:00
Acond 8 EVI-M vs NIBE F2040 8kW

Dobrý den,

mám prosbu ohledně výběru TČ vzduch-voda. Vybírám finálně pro novostavbu RD ze 2 nabídek. Tepelná ztráta objektu je plánována na cca 8kW. Acond mi nabídl TČ 8 EVI-M + hydrobox TUV 290 l. NIBE mi nabídl TČ F2040 8kW + jednotku VM320 (TUV 180l).

Zatím mi to vychází lépe pro Acond - je o 20000 levnější, podle dokumentace má o něco větší účinnost než NIBE, neplatí se řízení TČ přes Internet, nabízí větší zásobník TUV. Navíc zajistí i instalaci otopné soustavy (o cca 30000 levněji, že mi dodal odhad NIBE u autorizované firmy).

Nevím, ale jestli mi něco neuniká z technického hlediska - Acond není inverter (výhoda/nevýhoda ?), nevím z jakých součástí jsou součásti ACOND poskládané (asie ?), možná něco dalšího mi může ve srovnávání unikat..

Budu rád za radu či zkušenosti s těmito čerpadly..

Děkuji moc. Milan

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

28 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.