3f boiler pro ohřev vody a vody v radiátorech.

Rubriky:

Reklama
RJ Radek Juriček @radek.juricek před 7 roky17.10.2016 11:11:00
3f boiler pro ohřev vody a vody v radiátorech.

Ahoj,

I když jsem to tady pročítal, nějak se nemůžu dopátrat k tomu co bych já potřeboval.

Mám na plánovanou FVE 3.2kWp na střechu a potřebuju vybrat el. ohřev vody z přebytků.

Používám plynový kotel baxi s 60l zásobníkem a chci na to připojit do série EL. boiler 160l (kvůli dotace) který by mi zároveň ohřál vodu pro topení v radiátorech(stávající okruh také ohřívá pl. kotel baxi).

Hledal jsem kombinované boilery s výměníkem, kde ale píšou, že jako druhá varianta ohřevu je, že okruh topení v radiátorech ohřeje vodu v boileru - což je přesný opak toho co já chci, funguje to i naopak?

Měl jsem vyhlídnutý OKC 160 (200), s tím, že se keramika vymění za 3fázovou.
http://www.dzd.cz/cs/ohrivace-vody-bojle…

u stávajícího kotle baxi je ventil, kterým v případě potřeby dopustím pitnou vodu do okruhu radiátorů,
ptal jsem se u výrobce a ten mi jejich OKC 160 (200) nedoporučil 

"Dobrý den,
To Vám nedoporučuji, výměník tepla v bojleru je ocelový (smaltovaný jen v místech styku s pitnou vodou v nádobě) a v topné vodě vydrží do konce životnosti nádrže, ale kdybyste skrz něj nechal proudit pitnou vodu bohatou na volný kyslík, došlo by k rozvoji koroze a výměník by brzo prorezl.
"

Tak jsem zase na začátku,
Existuje vůbec takový kombinovaný kotel a na 3fáze?

Nebo mám koupit obyč. Boiler a k němu do série zásobník na vodu se šnekem uvnitř pro okruh vody v radiátorech?
Tady se naskytuje další otázka, jestli pro přiznání dotace musí být boiler 160l,
nebo lze sečíst např. 60l boiler a u něho 100l zásobník vody….?

Nějak se nemůžu dopátrat, poradíte?

Shrnuto:
Existuje el. boiler pro ohřev jak pro pitné tak vody v radiátorech ?
Doporučíte boiler na 3f(nebo komponenty na předělávku) a k tomu aku nádrž?
Lze použít k přiznání dotace součet obsahu boileru a aku nádrže např.60+100l?

Děkuji za vaše názory

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.