Vysoká spotřeba plynu na vytápění

Rubriky:

Reklama
PT Petra Traxlerová @petra.traxlerova před 7 roky29.11.2016 23:23:00
Vysoká spotřeba plynu na vytápění

Dobrý den,
první zimu bydlím v bytě, ve kterém topím na plyn. Zjistila jsem, že mám extrémní spotřebu plynu. Za jeden den při vytápění na cca 22 °C během dne jsem měla spotřebu 18 m3 / den! A to ještě venku pořádně nemrzlo.
Snažila jsem se tedy co nejvíce spotřebu omezit, na prostorovém termostatu jsem nastavila na den 20 °C a noc 18 °C. Přesto je spotřeba stále enormně vysoká - v pracovní dny (topí se na vyšší teplotu jen 2 hod ráno, a pak až po 16. hod) je spotřeba cca 10 m3 / den, o víkendech, kdy je nastaven jiný program (topí se celý den) asi 12-13 m3/den. Pokud to přepočítám na peníze, obávám se, že se nedoplatím a to mi je v bytě zima.
Kotel Junkers je nastaven na 70 °C, čerpadlo na 3. stupeň. Spotřeba by údajně měla být 2,4 m3 / hod (žádnou příručku s technickými údaji ke kotli bohužel nemám).
Byt není ideální. Byl několik let neobývaný, s vysokými stropy 3,3 m, je to ve skutečnosti "nudle", ve které jsou pokoje za sebou, byt je ze 3 stran otevřený (nezateplené venkovní stěny), sdola a shora chráněný. Plocha bytu cca 90 m2, vytápěná plocha cca 70 m2. Plyn je používán pouze na topení. Okna jsou plastová, otočená na sever.
Měla jsem zde již plynaře na kotel a topenáře na OS, ale ani jeden nenašel vážnější nedostatky. V jedné místnosti je výkon otopného tělesa podhodnocen (není to ovšem místnost s prostorovým termostatem).
Mám pocit, že při odpoledním zapnutí v 16 hod na denní režim kotel jede bez přestání několik hodin než dosáhne požadované teploty vzduchu v místnosti s termostatem, přičemž na otopném tělese je v horní části kolem 70 °C a 50 °C dole.
Prosím o radu, jak dál situaci řešit, popř. zda je opravdu reálné, že náklady na topení budou v tomto bytě z hlediska výše uvedených údajů tak vysoké.
Moc děkuji za odpověď.
Petra

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

40 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.