Nízká teplota kotle

Rubriky:

Reklama
MZ mzv Zvolánek @mzv.zvolanek před 7 roky07.12.2016 18:47:00
Nízká teplota kotle

Dobrý den,

nastal nám problém s automatem BenekovC27 s ovladacím prvkem SIEMES climatix s ekvitermní regulací s 40% vlivem. Po instalaci kotle vše po lehkém přenastavení měsíc a půl fungovalo naprosto bez problému. Kotel se nahřál, vytopil barák na požadovanou teplotu cca 22,7 C a pak přešel do útlumu, kde byl do doby než barák schladl podle nastavených hodnot a tak jel stále dokola.Přdchozí 2 dny však jel kotel celý den na 100% ale kotel se nahřál na teplotu pouze kolem 56 - 59 st. , ikdyž je minimální teplota kotle nastavena na 65 st. a do radiátorů pouštěl teplotu kolem 40 st. což se na požadovaných 22,7 na pokojovém termostatu ani zdaleka nedostalo a nehledě na to že během dne i noci jako by "hučely" celkem hlasitě v některých místnostech radiátory. Zkusil jsem dát včera tovární nastavení a vše nastavil podle instrukcí technika po tel., což dnes trošku pomohlo a již se podařilo dosáhnout požadované teploty v baráku, ale stále je problém s teplotou kotle, která je při i 100% výkonu stále pod 60 C. Při dnešním přechodu do útlumu také teplota kotle vzrostla až na nějakých 82 C, ikdyž je nastaveno max 75C teplota kotle. Technik mi poradil změnu pelet, kvůli výhřevnosti, ale máme pelety s certifikátem ENplus a až do teď kotel pracoval naprosto normálně. Neměl by někdo radu proč kotel neudrží teplotu těch nastavených min 65 C a překračuje nastavených 75 C když už se dostane do útlumu ?
Barák je cca 35 let starý, nezateplený.
, 2 patra , patro cca 110m2, částečně podsklepený.radiátory asi 3 roky staré deskové,trubky měď. Jen dodám, že jsem naprostý laik ohledně topení. Donedávna jsem bydlel v paneláku. :-)
Děkuji předem za každý nápad

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.