Špatná krbová kamna vs velikost topení

Rubriky:

Reklama
AT Aleš Tvrdík @ales.tvrdik před 7 roky09.01.2017 04:30:00
Špatná krbová kamna vs velikost topení

Zakoupili jsme RD v loňském roce a spustili rekonstrukci.. Prakticky vše se měnilo krom odpadů,k teré jen z části komplet elektrřina, nové rozvody na topení, vodu. Bojler 160l a prakticky vše místnosti dole (obývák, kuchyň, koupelna a chotba) tak i patro (2 místnosti). Problém je, že po zatopení v krbovkách s výěmníkem (zatím jediný zdroj tepla kvůli financím) je v místnosti s kamnama naprostý hic (i když jsou topení vyplé) - to bych přežil ale v ostatních místnostech je fakt zima. Chlad mi nevadí, ale toto je uz extremni. Koupání a pod jens největší nechutí.. Topenář, co dělal topení to svádí na dřevo resp obecně to čím topím, já si myslím, že jsou špatně navržené radiátory.. Stále si mám prý někde dole na radiátoru povolovat ty imbusy, kterými by se mělo nastavovat přítok a odtok a prý stáhnout ty,m co topí více a povolit, ty, co topí méně.. Bohužel každý topím málo, když je radiátor nhoře teplý (ale udržím na něm ruku) a dole malinko vlahý, je to asi špatně.. Kamna dle budíku u čerpadla je na 60°C a nejsem schopen jej vytopit na víc i když topím peletamy, briketamy a pod. Oprau nevím, kde je problém. Je nutno řici, že na vstupu resp první odběrné místo po vývodu z kotle je podlahovka, která je na masimum, tak je možné, že ta vezme vše teplé a zbvytek do radiátorů jde velmi pomalu a v menší míře.. nevím.. Vím ,že se takto špatně radí, ale nemáte tip, co by to mohlo být?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

24 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.