Vystavba betonoveho bazenu, viceurovnove dno

Rubriky:

Reklama
JM Jakub Mašek @jakub.masek před 7 roky30.01.2017 13:05:00
Vystavba betonoveho bazenu, viceurovnove dno

Dobry den,

chtel bych touto cestou pozadat o rady, zkusenosti na co si dat bacha pri stavbe betonoveho bazenu s tezkou folii.

Jsem Ajtak a budu si stavet bazen sam. z teto vety jasne vypliva ze stim nemam zadne zkusenosti. Teda ne ze bych netusil jak rozdelat beton, proarmovat desku apod, postavit bedneni apod. ale precejenom jsou zde nejake nejasnosti, ktere bych chtel prodikutovat se zkusenymi.

Bazen 6*3*1.5m.
Muj puvodni postup byl:
vykop jamy,
drenaz + sterkovy podsyp zhutneny vibrackou.
pokladka armositi vyliti desky 15cm.
stavba bedneni kolem dokola vcetne proarmovani roksorama krizem krazem.
pokladka XPS na dno sila 5cm, steny EPS 5cm.
samonivelacka na dno.
perlinka a flexilepidlo na steny.
firma osadi geotextilii a nakonec folie.

Tento postup jsem konzultil s firmou na folii a rekli ze na dno v zadnem pripade polystyren,ze tam budu mit doliky od paty. a steny zaizolovat zvenku.
Tim padem jsem zjistil ze hloubka bazenu bude o nejakych 6 cm hlubsi nez jsem pvodne chtel. a 140cm hloubka vody je pro me nevyhovujici.
Tak me napadlo udelat viceurovnove dno, jenze:
jak na to. chtel bych aby obe urovne byly od sebe presne 25cm na vysku jedne rady ZB. takze hloubka bude i s vodou 115cm a 140cm
jenze jak to udelat?
udelat velkou desku a nani pak dobetovnovat ten schod? nebo to udelat ze dvou desek svazane ZB?
nebo se mam na firmu vyprdnout a na to dno ten polystyren a samonivelacku stejne dat at si rikaji co chtej?
predem dekuji za porady a postrehy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.