reálná hodnota SCOP, Daikin

Reklama
JK Jan Kovář @jan.kovar925 před 7 roky03.02.2017 20:58:00
reálná hodnota SCOP, Daikin

Dobrý den,
bydlíme letos první rok v novostavbě a celou zimu řešíme s dodavatelskou firmou problémy s TČ. Rád bych vám přiblížil svůj problém a požádal vás o nezaujatý názor třetí strany.

Domek má dvě plnohodnotná patra, výšky stropů 2,5-2,7m, podlahová plocha 143m2. Složení stěn je Porotherm 365 + 17cm polystyrenu. Okna trojsklo. Z projektu vypočítané TZ byly 8,3kW ale nemám výpočet, pouze číslo v technické zprávě. Mám energetický štítek, včera jsem z čísel na něm zkusil dojít k 8,3 ale nevím jak.

Máme podlahové vytápení v obou patrech. Trubky by mely mít 12mm vnitřní průměr a rozestupy 15cm, celkem prý zde je 700-800m trubek. Poslední větu berte mírně s rezervou, nemám ji ověřenou, ale měl jsem pocit že topenář, který mi to sděloval mluvil pravdu.

TČ Daikin Altherma split s venkovní jednotkou 8kW a vnitřním elektrokotlem 3kW.

Jsme zvyklí topit na 20-21C, tak jsme to celou zimu moc neřešili, ve dvou pokojich nahore (celkem 30m2) netopili (bylo tam tak 10C), v loznici na 18C. Koupelny nastaveny na 25C, ale nikdy se nevytopily vice nez 22C. TČ nastaveno podle teploty otopne vody a ekvitermni krivky. Kolem nuly teklo do podlahy cca 33st. Pod -10C teklo do poldahy 40C, to byl strop. Tepl. spad 5C.

TC zvladne ukazovat spotrebovanou a vyrobenou energii. Mam data za poslednich 6 mesicu, mel jsem za to, ze kdyz je dam do pomeru, dostanu SCOP, je to tak? Muj pomer vychazi 1,85 a to mi prijde sakra malo. Cekal jsem hodnotu alespoň pod 3. Hodnota od vyrobce je 3,53 pro Ta ST/MT 7°C/6°C - LWC 35°C (DT = 5°C). Celkem invertor spalil cca 3400kW a vyrobil cca 6300kW.

Prijde vam to normalni? Mame doma docela chladno, nahore skoro netopime a spotreba mi prijde docela velka.

Predem diky za komentare.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

90 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.