Skořepinové tvárnice x dřevostavba

Rubriky:

Reklama
JN Jiří Novák @jiri.novak179 před 6 roky08.07.2017 11:10:00
Skořepinové tvárnice x dřevostavba

Dobrý den všem diskutujícím,

prosím o radu. Chci si postavit relativně malý a velmi jednoduchý dům a jako asi každý, přemýšlím z ČEHO. Osobně mne v minulosti velmi lákala dřevostavba, a nyní jsem se "zakoukal" do betonových skořepin s vnitřním zateplením. Několik diskuzí jsem zde již na toto téma našel, avšak žádné s pádnými argumenty a všechny mnoho let staré, proto zakládám nové vlákno.

Argumenty, proč postavit z bet. tvar + vnit. zat. je PRO MNE několik:
1. jednoduchý systém zdění, který člověk zvládne sám a tudíž mohu ušetřit nemalou částku při realizaci
2. jsem muzikant a potřebuji, aby dům splňoval určité akustické požadavky
3. spousta detailů mi příjde velmi elegantně vyřešena - izolace u soklu není přerušena, okna jsou instalována v rovině izolace atd...
4. chci mít vzduchotechniku, tudíž budu mít podhledy ve všech místnostech a nevadí mi izolovat strop 1m od obvodové stěny
5. chci mít okenice a zde mohu velmi pohodlně instalovat okenice přímo do betonové venkovní stěny
6. chci mít NED s co nejmenší spotřebou energie

Přesto mám zde několik protiargumetnů:
A) tento systém není v čechách mnoha léty prověřený
B) sice jsem zručný člověk, ale nejsem si 100% jist, zda zdění je opravdu tak jednoduché i v případě, že chci nechat zdivo pohledové
C) nevím, čím ošetřit finálně exteriér, pokud budu chtít nabarvit dům, abych zachoval průvzdušnost tvarovek
D) Nevím, zda opravdu se v domě nemusí téměř topit, za předpokladu, že budu izolovat 20 cm polystyrenu
E) nezvyklý pocit, že si nemůžu "kopnout" do sádrokartonové stěny
F) rád bych na vnitřní omítky použil hlínu - toto není podmínkou, ale lze to?
G) nevím, jak se tvarovky budou chovat, pokud v nich zmrzne po dešti voda - nerozpadnou se tak trochu?
H) pokud povedu elektroinstalaci ve vrstvě vnitřní izolace, není potřeba nějakých zvláštních (rozumějme předražených) nehořlavých kabelů?

Otevřených otázek k diskuzi, zda zvolit skořep tvarovky, dřevostavbu, nebo dnes klasický ytong je mnoho a prosím, pokud mátě někdo zkušenosti, napište mi Vaše doporučení.

Předem moc děkuji.

S pozdravem

JN

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.