Ověření výpočtu spotřeby energií

Rubriky:

Reklama
Pavel Škrabal @pavel.skrabal373 před 6 roky16.08.2017 21:47:00
Ověření výpočtu spotřeby energií

Ahoj, dobrý den.

V současné době se rozhoduji jaký zvolit druh vytápění. V kotelně mám nachystané dvě varianty - na elektrokotel nebo plynový kondenzační kotel + zásobník na teplou vodu ( komín i přípojka jsou zbudovány). Teplovodní podlahové topeni. Vzhledem k pořizovací ceně kondenzačního kotle bych si rád spočítal jestli se mi vyplatí do něj investovat, tedy jaká by byla návratnost. V průkazu energetické náročnosti budov mám uvedenou hodnotu spotřeby zemního plynu (původně jsem plánoval topit plynem) 20 203 KW/h i s ohřevem teplé vody. Vzhledem ke skladbě mého domu se mi to zdá nějak moc. Nikde jsem nenašal vypočítané tepelné ztráty. Našel by se někdo, kdo by dokázal výpočet ověřit.

Přikládám popis domu

Bungalov zastavěná plocha 150 m2, Vytápěná plocha (podlaha nad zeminou 133,6 m2. Nevytápěná půda. Obvodové stěny 143 m2.
Celková plocha obálky 436,6 m2

Skladba obvodového zdiva-Heluz Plus 400 mm + isolace čedičová vlna isover TF profi 100 mm¨

Podlaha- Isover EPS 150 Výška 150-200 mm

Strop-skelná vlna URSA df 39 - 200 mm mezi stropní trámy + URSA PUREONE SF 34- 200 mm mezi sádrokartonový rošt a stropní trámy.

Okna Vekra KOMFORT_EVO trojsklo sklo Ug=0,5 Uw=0,71

Šířka:$1725 mm -Výška: 1255 mm -2ks
Šířka:$ 2040 mm -pVýška:$ 2150 mm – 1ks
pŠířka:$ 1975 mm -pVýška:$ 2150 mm- 1ks
pŠířka:$ 1470 mm -pVýška:$ 2150 mm -2 ks
pŠířka:$ 720 mm -pVýška:$ 625 mm- 1ks
pŠířka:$ 975 mm -pVýška:$ 875 mm- 2ks
pŠířka:$ 1035 mm -pVýška:$ 2150 mm Dveře- 1ks

jaký je váš odhad tepelných ztrát domu, případně je potřeba doplnit nějaké další parametry.

Předem děkuji za Váš názor

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.