PENB - Činitel teplotní redukce pro podlahu

Rubriky:

Reklama
JB Jan Blažek @jan.blazek před 6 roky24.08.2017 07:24:00
PENB - Činitel teplotní redukce pro podlahu

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat na parametr "Činitel teplotní redukce" pro podlahu, který je využit ve výpočtu v PENB.

Ve štítku mám činitel o hodnotě 0,72. Dle dostupných informací na internetu jsem myslel, že má být činitel 0,4.
Jedná se o podlahu umístěnou přímo na zemi, žádné podsklepení. Celá je na úrovni okolní půdy (není ochlazovaná z boku).

Mohl bych poprosit o radu, jaký činitel by se měl používat?

V PENB mi vyšly celkem velké nároky na vytápění - 108 kWh/(m2
·rok)]. Právě ztráty podlahou jsou v tom markantní.
Celkem celá spotřeba na dům (topení, TUV, svícení) byla vypočtena na 21MWh. Chci topit elektro kotlem do podlahovky. Takže v nákladech jsem někde na 50tis. /rok, což mi přijde dost.

Jedná se o bungalov - 15m x 9,6m. Podlaha 15cm polystyrenu, stěny ytong + 20cm polystyrenu, strop 40cm vaty. Trojskla. Bez rekuperace.

Na základě štítku jsem se rozhodl dát do podlahy 20cm polystyrenu. Nevím ale, zda to není zbytečné, pokud by byl výpočet PENB chybný.

Děkuji.
Honza

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

18 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.