Umístění lokální rekuperační jednotky

Rubriky:

Reklama
LM Ladislav Maršík @ladislav.marsik před 6 roky25.08.2017 19:37:00
Umístění lokální rekuperační jednotky

Zdravím,
aktuálně řeším umístění lokální rekuperační jednotky Vents Comfo RA-50. Umístění mi vychází na severní stranu směrem k severozápadnímu rohu. Jednotka bude v největší místnosti cca 45 m2, 2,5 m světlost. Vzhledem k tomu, že mám dřevostavbu, musím se trefit mezi do mezer mezi profily. Zároveň mi jednotka vychází do oblasti bloku obývací stěny, resp. nad ní. Spodek vniřní jednotky bude cca 10 cm nad obývací stěnou a vrch cca 10 cm pod stropem, v tom bych problém neviděl, výdech z jednotky by měl směřovat vodorovně. Nicméně řeším 3 varianty - střed mi vychází od SZ rohu buď 23,5 cm, nebo 74,5 cm nebo 131 cm. Esteticky vychází nejlépe prostřední varianta - hraje roli na funkčnost rohové umístění? Tedy čím více v rohu, tím může jednotka mít jakoby horší prostorovou funkčnost? Poraďte mi prosím, zítra ráno jdu dělat díru do dřevostavby. Děkuji, Láďa M.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

36 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.